Solaris Kombi Kodları – Solaris Hata Kodları

Solaris Kombi Kodları – Solaris Hata Kodları

F0 Arıza Kodu : Kombinin Su Basıncının Düşük Olduğunu Ve Bu Sebeple De Kombinin Verim Sağlamadığını Belirten Arıza Kodudur.
Kombi Su Seviyesini 1,5 Bara Ayarladığınız Takdir De Cihazın Çalışmasını Sürdürdüğünü Göreceksiniz.

F1 Arıza Kodu : Kombi Aşırı Isındığı Durumlar Da İçerisin De Mevcut Olan Aşırı Isınma Termostatı Devreye Girerek Cihazı Korumaya Alır.
Fakat Kombi De Böyle Bir Arıza Kodu Var İse Bu Termostatın Arızalandığını Anlayabiliriz. 0532 383 80 20 numaradan servis çağırınız.

F2 Arıza Kodu : Hemen Hemen Her Kombi De Yaşanan Sorunlardan Biri Olan Sıcak Su Arızası Anlamına Gelen F2 Uyarısın Da Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Yahut Bir Saat Sıcak Su Akar İki Saat Akmaz. Sürekli Aynı Problem Yaşanır. Çekmeköy Kombi Servis 0532 383 80 20 numaradan servis çağırınız.

F4 Arıza Kodu : Kombinin Ateşleme İşleminden Sonra Verim Sağlaması İçin Alev Alması Gerekir. Eğer Kombi De F4 Arıza Uyarısı Varsa
Cihaz Alev Almıyor Demektir. Bu Durumda Da Kombiden Bir Verim Alınması Mümkün Olmamaktadır. Gaz Armatürü, Ana Kart, Elektrotlarda Veya İyonlar Da Sorun Olabilir. Çekmeköy Kombi Servis 0532 383 80 20 numaradan servis çağırınız.

F5/F6 Arıza Kodu : Hava Akımın Da Arıza Yaşandığını Belirten Kodlardır. Cihaz Hava Prosestatı Yahut Baca Sensor Sorunu Yaşıyor Demektir. Çekmeköy Kombi Servis 0532 383 80 20 numaradan servis çağırınız.

OC Arıza Kodu : Baca Sensörünün Yahut Hava Prosestatının Bağlı Durumda Kaldığını Gösteren Koddur. OC Arıza Kodu Kombide Her Zaman Beliren Bir Kod Değildir. Bu Kod Ekrana Geldiği Zaman Birkaç Kez Kombiye Reset Atın. Düzelmez İse Çekmeköy Kombi Servis 0532 383 80 20 numaradan servis çağırınız.

CC Arıza Kodu : Hava Prosestatının Yada Baca Sensörünün Bağlılığının İptal Edildiği Gösteren Koddur. Bu Parçalarından Birinin Dahi İptal Edilmesi Kombinin Verim Kaybına Neden Olabilir. Çekmeköy Kombi Servis 0532 383 80 20 numaradan servis çağırınız.

 

Share This: